Настоятель нашого храму передав цінні експонати до ЦАМ Київської Духовної Академії

Опубликовано 4 Лютого, 2020 - okunia@gmail.com в Новости

4 лютого 2020 року настоятелем храму Єрусалимської ікони Божої Матері секретарем Літургічної комісії Київської єпархії протоієреєм Димитрієм Гарчуком під час зустрічі з Преосвященнішим Сильвестром,єпископом Білогородським, вікарієм Київської Митрополії,ректором Київської Духовної Академії і Семінарії Церковно-археологічному музею Київської духовної академії і семінарії передані Антимінси середини XX століття, освячені архієпископом Симоном (Івановським) 1956 року для оодного з храмів Вінниччин (надпис не зберігся) та єпископом Переяслав-Хмельницьким Нестором (Тугай) в 1956 році для приділу святого Іоанна Воїна Покровського храму м. Києва на Подолі, та був згодом переданий Екзархом України, митрополитом Київським і Галицьким Іоанном (Соколовим) для храму Вознесіння Господнього, що у с. Андріївка Макарівського району Київської області.

Також в дар ЦАМу КДА священик передав репринтне видання 1902 року другої частини «Осмогласника» видання 1647 року часів патріарха Іосифа.

Експонати мають церковно-історичне значення.Церковно-археологічний музей Київської духовної академії був створений в 1872 році і став першим в Російській імперії музеєм такого роду. До початку ХХ століття колекція музею включала матеріали від III тисячоліття до Р.Х. до XIX століття. Після приходу радянської влади майже всі експонати були загублені або вивезені за кордон.

Відродження музею відбулося в 2009 році з благословення Митрополита Київського і всієї України Володимира. Предстоятель пожертвував для експозиції предмети зі своєї особистої колекції.

Сьогодні, як і з моменту створення музею, головним джерелом поповнення фонду є пожертвування та подарунки від ієрархів, духовенства і приватних осіб.

  • relikt00
    relikt01
    relikt02

  • relikt03