ХОР НАШОГО ХРАМУ ВПЕРШЕ ВЗЯВ УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ФЕСТИВАЛІ ПАРАФІЯЛЬНИХ ХОРІВ «ПЕНТІКОСТІЯ» І ПОСІВ ПЕРШЕ МІСЦЕ У СВОЇЙ КАТЕГОРІЇ

Опубликовано 4 Червня, 2017 - jv в Новости

 

4-5 червня у м. Києві з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія та з ініціативи і під патронатом Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира проходив VII Всеукраїнський фестиваль парафіяльних хорів «Пентикостія». Підтримку духовно-мистецькому заходу надав БК «Будівельник» та компанія «Ліко-Холдінг».

Розпочався фестиваль 4 червня, в день Святої Трійці, молитвою в Софії Київській, яку звершив духівник Фонду митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр з духовенством та організаторами і учасниками фестивалю.

Другий фестивальний день – 5 червня розпочався Божественною літургією у Спасо-Преображенському соборі на Теремках. Під час богослужіння, яке звершив митрополит Олександр у співслужінні священиків, які опікуються духовно церковними співочими колективами, співали сім хорів – учасників фестивалю. Хор «Марія» виконав третій антифон.

По закінченню літургії у соборі відбулося конкурсне прослуховування, у якому взяли участь 20 хорових колективів. Географія учасників цього року була надзвичайно широкою: поруч з хорами з Києва виступали колективи з Луцька і Тернополя, Одеси і Вінниці, з Хмельницької, Черкаської, Житомирської, Волинської та Миколаївської областей.

Виступи учасників оцінювало журі на чолі із заслуженим діячем мистецтв України, професором протоієреєм Димитрієм Болгарським. До складу журі увійшли також заслужений діяч мистецтв України, хормейстер Національного академічного театру опери і балету України ім. Т.Г.Шевченка Олександр Тарасенко та диригент дитячо-молодіжного архієрейського хору Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Вінниці; артистка академічного камерного оркестру «Арката» Вінницької обласної філармонії Наталія Кременюк.

Усі хори показали високий рівень виконання духовних творів. Переможці отримали дипломи І, ІІ та ІІІ ступенів. Найкращим на сьомій «Пентикостії» був визнаний хор Миколаївського собору м. Бердичів Житомирської області під керівництвом протоієрея Віктора Сватули, який отримав гран-прі фестивалю та ікону Святої Трійці, яку колективу передала регент переможця минулорічного фестивалю «Пентикостія».

Нагородження кращих колективів відбулося після Гала-концерту, який проходив в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври.

Диплом за І місце у категорії «камерні хори» був вручений керівнику хору священику Вінницької єпархії ієрею Назарію Давидовському.

Диплом за І місце у категорії «Мала форма» був вручений хору «Марія» храму Єрусалимської ікони Божої Матері в Києві. Регент Марія Вознюк отримала з рук голови журі протоієрея Димитрія Болгарського цю почесну відзнаку, розділивши першість у категорії з колективом «Родинне тріо».

Слід зазначити, що хор нашого храму «Марія» вперше, але доволі успішно взяв участь у фестивалі такого високого рівня. Настоятель, духовенство, церковно-служителі та парафіяни Храму Єрусалимської ікони Божої Матері висловлюють молитовну подяку учасницям прекрасного хорового колективу нашої парафії:

 • Марії Вознюк
 • Анастасії Симчері
 • Марії Ярошук
 • Ірині Гожельник
 • Наталії Паламарчук
 • Юлії Трифоновій

Нехай Сама Пречиста Владичиця Богородиця, Яку ви прославили своїми талантами, завжди покриває вас від усякого зла чесним Своїм омофором! Милості Божої Вам, наші співочі ангели!

 • pentikostia27
  pentikostia25
  pentikostia26
 • pentikostia02
  pentikostia01
  pentikostia06
 • pentikostia08
  pentikostia10
  pentikostia00
 • pentikostia12
  pentikostia11
  pentikostia28
 • pentikostia13
  pentikostia14
  pentikostia29
 • pentikostia19
  pentikostia24
  pentikostia21