НАСТОЯТЕЛЬ НАШОГО ХРАМУ ВЗЯВ УЧАСТЬ У КОНФЕРЕНЦІЇ В МІСТІ БАР

11-13 жовтня у м. Бар проводилася І Міжнародна науково-практична богословсько-педагогічна конференція «Духовні скарбниці Поділля», яка присвячена 260-річчю Успенського кафедрального собору м. Бар та 130-річчю загальноцерковного прославлення Барської чудотворної ікони Божої Матері.

Першого дня учасники конференції відвідали також Барський районний історичний музей та оглянули тимчасову експозицію світлин, присвячених будівництву Барського жіночого монастиря та перенесенню Барської ікони Божої Матері у відроджену обитель.

12 жовтня в Свято-Успенському соборі відбулася Божественна літургія, яку звершив митрополит Вінницький і Барський Симеон у співслужінні митрополитів: Могилів-Подільського і Шаргородського Агапіта та Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра. У богослужінні взяли участь благочинні Вінницької єпархії, духовенство Барського району і учасники конференції у священному сані, серед яких в числі запрошених був протоієрей Димитрій Гарчук.

По завершенню Літургії митрополит Симеон звернувся з вітальним словом до присутніх у храмі.

12 жовтня конференція проходила по секціях. У роботі богословсько-педагогічної секції взяв участь митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, у роботі історичної секції – митрополити: Вінницький і Барський Симеон та Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр.

Протоієрей Димитрій Гарчук, секретар Літургічної комісії Київської єпархії УПЦ, настоятель храму на честь Єрусалимської ікони Божої Матері в Києві виступив на богословсько-педагогічній секції конференції з доповіддю на тему «Щодо служіння місіонерської Літургії».

По завершенні роботи у секціях, відбулося пленарне засідання, яке проходило у Барському районному центрі дозвілля.

Безумовно, жвавий інтерес в усіх учасників викликала доповідь відомого богослова і вченого архімандрита Кирила (Говоруна), котрий спілкувався з аудиторією за допомогою Скайпу з США, де о. Кирил зараз займається викладацькою і науковою діяльністю.

Протоієрей Андрій Дудченко презентував духовну літературу, яка видана за сприяння Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Воолодимира.

Завершив цей наповнений подіями день концерт, у якому виступили місцевий церковний хор Свято-Успенського собору, а також заспівали пісень священики Агафагел та Назарій Давидовські та Ростислав Рябий.

 • 1
  2
  3
 • 4
  5
  6
 • 7 протоієрей Димитрій Гарчук з митрополитом Могилів-Подільським і Шаргородським Агапітом
  8 протоієрей Димитрій Гарчук з митрополитом Вінницьким і Барським Симеоном
  9
 • 10
  11
  12
 • 13
  14 протоієрей Димитрій Гарчук з митрополитом Переяслав-Хмельницьким і Вишневським Олександром
  15 протоієрей Димитрій Гарчук з митрополитом Симеоном, священиком Назарієм Давидовським та протоієреєм Агафангелом Давидовським

Фото прес-служби Вінницької єпархії та Романа Григор’єва

Проповіді

Події