1-ша неділя по П’ятидесятниці. ВСІХ СВЯТИХ.

30 червня. Неділя.
В першу неділю по П’ятидесятниці Церква святкує Собор всіх святих. В цей день всі православні можуть святкувати свої іменини, бо кожна хрещена людина має свого небесного покровителя з числа прославлених Церквою святих.
Почувши сьогоднішнє Євангеліє, не церковна людина може відчути у словах Христа якусь жорстокість. Бо Він каже, що Його вчинок по відношенню до людини буде залежати від того, як людина вчинила по відношенню Христа. Христос відкрився нам, як любов та прощення. Якщо ми довіряємо Христу, то ми знаємо, що Він не образливий та не мстивий, Він любить людину і бажає їй спасіння. В словах Христа, ми повинні зрозуміти, що це не образа чи ревність, а Господь дуже нас цінить і поважає нашу свободу.
Довірившись Христу, ми можемо чути не ревність, а жаль про той вибір, який людина робить. А у відповіді апостолам – твердження, що любов до Нього не відніме у учнів рідних та близьких, а навпаки повертає любов до них, але в більш піднесеній якості.
В нашому храмі була звершена Божественна Літургія. Богослужіння очолив клірик храму протоієрей Петро Тертус.
По благословенню Блаженнішого Онуфрія митрополита Київського і всієї України, настоятель храму протоієрей Сергій Вейго, як благочинний кладовищних храмів, служив у храмі Всіх Святих, що на Лісовому кладовищі.
За Літургією були піднесені молитви про мир на українській землі; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки.
Перед Літургією був відслужений Акафіст Ієрусалимської Ікони Божої Матері.
На передодні ввечері настоятель храму очолив Всенічне бдіння.
Після літургії отець Петро промовив проповідь на тему Євангеліє.

Проповіді

Події