27.09.2023

27 вересня. Середа.
ВОЗДВИЖЕННЯ ЧЕСНОГО ХРЕСТА ГОСПОДНЬОГО.
У 326 році імператор Костянтин Великий вирішив знайти втрачену святиню – Хрест Господній. Матір Костянтина Великого цариця Олена, вирушила у похід на Святу Землю.
Розкопки проводили біля Голгофи, бо у іудеїв була традиція закопувати знаряддя страти на місці,де вона проходила. Було знайдено три хреста, цвяхи на дошку з написом розп’ятого Спасителя. До одного з хрестів доторкнувся хворий і зцілився. Так і визначили той самий хрест. Патріарх Єрусалимський Макарій став показувати святиню народу. Для цього він встав на піднесення і піднімав («ставив») Хрест. Люди поклонялися Хресту і молилися.
З того часу всі православні християни святкують день Воздвиження Хреста Господня, вклоняються Хресту винесеному на центр Храму і підносять щирі молитви до Господа нашого Ісуса Христа.
В нашому храмі була звершена Божественна Літургія. Богослужіння очолив настоятель храму протоієрей Сергій Вейго.
За Літургією були піднесені молитви про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомогають нужденним.
Віряни молились за укріплення всіх у вірі.
На передодні свята було відслужено Всенічне бдіння з винесенням Хреста Господня на центр Храму перед вівтарем.
Після літургії отець настоятель промовив проповідь на тему свята.
По закінченню, була відслужена заупокійна Літія.

Проповіді

Події