24.09.2023

24 вересня. Неділя.
НЕДІЛЯ ШІСТНАДЦЯТА ПО П’ЯТИДЕСЯТНИЦІ.
Уривок з Євангелія,про господаря, який роздав своїм рабам таланти. Одному п’ять, другому два і третьому один. Що таке талант? Це одиниця виміру маси та одночасно розрахунково-грошова одиниця. 5 талантів – це була величезна сума.
Перші два раби вклали їх у прибуткові справи та примножили таланти свого господаря. Вони заробили та змогли і віддати борг господарю. Що ж зробив третій раб? Чого господар назвав його “лукавий” та “лінивий”? В чому винен раб? Він вирішив не примножувати таланти,бо боявся що не зможе віддати, або в нього не вийде та справа в яку б він міг вкласти.
Як і господар в Євангелії, Господь нас ні до чого не примушує. Він нам створює умови і надіється, що ми знайдемо сміливість примножити ті дарування, які ми від Нього отримали. Це завжди ризик. Бо ми можемо сфокусуватися на тому,в чому не будемо успішними. Чи не будемо докладати достатньо зусиль та часу.
Господи, допоможи нам розпізнавати той скарб, який є в глибинах нашої душі в кожного з нас. І побачивши ці таланти – не тільки радіти їм і дякувати Тобі, а і розумно розпоряджатися.
В нашому храмі була звершена Божественна Літургія. Богослужіння очолив настоятель храму протоієрей Сергій Вейго.
За Літургією були піднесені молитви про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки.
Віряни молились за укріплення всіх у вірі.
Перед Літугією був відслужений Акафіст до Пресвятої Богородиці перед іконою Ієрусалимська.
На передодні ввечері настоятель храму очолив Всенічне бдіння.
Після літургії отець настоятель промовив проповідь на тему Євангеліє.
По закінченню, була відслужена заупокійна Літія.

Проповіді

Події