24.07.2023

24 липня. Понеділок.
ПАМ’ЯТЬ РІВНОАПОСТОЛЬНОЇ КНЯГИНІ ОЛЬГИ.
Ольга Богомудра увійшла в історію, як величний творець державного устрою та культури Київської Русі. Але не тільки укріпленням державності та розвитком господарського життя свого народу займалась мудра княгиня. Дуже важливим для неї було духовне перетворення релігійного життя на Русі. Русь ставала величною державою і тільки дві держави в ті роки могли змагатись значимістю і величністю. На сході – це древня Візантійська імперія та на заході – королівство Саксів. І досвід цих імперій вказував, що шлях до майбутньої величчі Русі, лежить не у війнах, а у духовних завоюваннях та досягненнях.
В 954 році, з дипломатичною місією,яка вміщала в себе і релігійне паломництво, Ольга вирушила в Царград. В цій місії вона приймає рішення стати християнкою. Таїнство Хрещення над нею звершував патріарх Константинопольський Феофілакт, а хрещеним був сам імператор Костянтин Багрянородний.
В нашому храмі була звершена Божественна Літургія. Богослужіння очолив настоятель храму протоієрей Сергій Вейго.
За Літургією були піднесені молитви про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомогають нужденним.
Віряни молились за укріплення всіх у вірі.
Після літургії отець настоятель промовив проповідь на тему свята.
По закінченню, була відслужена заупокійна Літія.

Проповіді

Події