20.08.2023

20 серпня. Неділя.
НЕДІЛЯ ОДИНАДЦЯТА ПО П’ЯТИДЕСЯТНИЦІ.
Що таке Царство небесне? Притча,яку ми почули сьогодні , натякає нам це за допомогою образу Царя та боржника.
Говориться, що раб винен був царю 10 тисяч талантів. Це неймовірно велика сума. На той час це був дохід з усієї Палестини. Тобто борг раба, був більшим за дохід самого царя. І тим не менш, він був прощений. Інша сума була всього 100 динарів, але її раб відмовився простить.
Дивно те,з якою великодушністю цар дарує милість своєму слузі, подарувавши прощення суми,яка для нього була значущою, і з якою дріб’язковісттю та злобою людина, якій тільки що подарували життя, вимагає копійки від свого ближнього.
Що ж тут є Царством небесним? Це той стан радості прощення, яке людина може відчувати та зробити постійним станом своєї душі. Ми іноді не замислюємось, який борг кожен день зписує нам Господь. Ми приймаємо це як даність і тому не відчуваємо тої радості. Ми беремо своє життя за горло та вимагаємо від нього ще якийсь дріб’язок в порівнянні з тим ,що ми вже маємо і що нам було дано по великій милості великодушного Царя Небесного. І якщо не зупинитись , то ми ризикуємо втратити і те що маємо.
В нашому храмі була звершена Божественна Літургія. Богослужіння очолив настоятель храму протоієрей Сергій Вейго.
За Літургією були піднесені молитви про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки.
Віряни молились за укріплення всіх у вірі.
Перед Літугією був відслужений Акафіст до Пресвятої Богородиці перед іконою Ієрусалимська.
На передодні ввечері настоятель храму очолив Всенічне бдіння.
Після літургії отець настоятель промовив проповідь на тему Євангеліє.
По закінченню, була відслужена заупокійна Літія.

Проповіді

Події