НЕДІЛЯ ДВАДЦЯТЬ ЧЕТВЕРТА ПО П’ЯТИДЕСЯТНИЦІ.

19 листопада. Неділя.
НЕДІЛЯ ДВАДЦЯТЬ ЧЕТВЕРТА ПО П’ЯТИДЕСЯТНИЦІ.
Прийшов до Ісуса один начальник синагоги Іаір. Він пав до Його ніг і просив про зцілення своєї єдиної доньки. І вони пішли до хворої дівчинки. По дорозі до Господа приступає одна жінка, якою керувала її сильна віра. Вона доторкнулася до краю одежі Господа, з упевненості в своє зцілення. І вона тої ж миті була зцілена. Вона ні про що не думала, ні про свою довгострокову хворобу, ні про відчай лікарів, вона тільки вірувала і спаслась. Господь, бажаючи показати всім віру цієї жінки і подати добру надію Іаіру про його доньку, Він викриває дії жінки. Запитуючи хто до нього доторкнувся, він підкреслює , що до Нього доторкнулися з великою вірою. Ісус, будучи джерелом всякого блага і сили, має і сили від Нього виходящі.
Але прийшли з дому Іаіра і сказали, що його донька померла і нема потреби Господу йти туди. Господь каже Іаіру – не бійся, тільки віруй. Побачивши дівчину, Господь промовляє, що вона не померла, а спить. Всі посміялись з Нього, бо смерть була вже явна. “І повернувся дух” отроковиці, бо Господь повелів повернутись духу, який від неї відлетів. Для більшої віри у воскресіння душі померлої дівчини, Господь просить покормити дівчину.
Кровоточивою є всяка душа, в котрій є кровавий та убивчий гріх. І увіровавши у Бога, отримає зцілення. І хто буде “начальником синагоги” возвеличуватись над багатством, зібраним від любостяжання, то і помисли його захворіють, хай призове Ісуса, увірує в Нього – і буде врятований.
В нашому храмі була звершена Божественна Літургія. Богослужіння очолив настоятель храму протоієрей Сергій Вейго.
За Літургією були піднесені молитви за український народ, владу та військо. Попросили, щоб Господь дарував мир нашій українській землі.
Перед Літургією був відслужений Акафіст до Пресвятої Богородиці перед іконою Ієрусалимська.
На передодні ввечері настоятель храму очолив Всенічне бдіння.
Після літургії отець настоятель промовив проповідь на тему Євангелії.
По закінченню, була відслужена заупокійна Літія.

Проповіді

Події