19.08.2023

19 серпня. Субота.
ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДА БОГА і СПАСА НАШОГО ІСУСА ХРИСТА.
Ми згадуємо Євангельську подію, коли на горі Фавор апостоли Іоанн , Петр та Іаков побачили Христа у всій Його Божественній вічній славі.
Господь з апостолами піднявся на гору Фавор для молитви. Коли вони були на вершині, Господь перетворився зовні: Його обличчя засяяло як сонце, одяг же Його став білим, як світло(Мф. 17:1-2). При цьому з’явились два величних вітхозавітних Пророка Іллія та Моісей, які спілкувались з Господом про Його майбутні страждання та смерть (Лк 9:31).
На гору зійшла світла хмара , з якої пролунав голос Бога Отця: Це є Син Мій улюблений , в Якому Моє благословіння ; Його слухайте (Мф 17:5). Апостоли зі страху впали на землю.
Коли ж апостоли почули слова, встаньте та не бійтеся, то вже нічого не було навкруги. Хмара зникла і одежі Спасителя були звичними.
Таким чином, Спаситель відкрив апостолам Свою Божественну природу, укріпив їх у вірі перед Своїми майбутніми стражданнями та смертю на Голгофі. Господь показав всім ,хто послідує за Ним, те світло в котре він претвориться у Царстві Небесному.
В нашому храмі була звершена Божественна Літургія. Богослужіння очолив настоятель храму протоієрей Сергій Вейго.
За Літургією були піднесені молитви про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомогають нужденним.
Віряни молились за укріплення всіх у вірі.
На передодні свята було відслужено Всенічне бдіння.
Після літургії отець настоятель промовив проповідь на тему свята.
По традиції в цей день освячуються яблука та інші плоди. Отець Сергій провів освячення принесених дарів вірянами.
По закінченню, була відслужена заупокійна Літія.

Проповіді

Події