09.08.2023

9 серпня. СЕРЕДА.
ПАМ’ЯТЬ ВЕЛИКОМУЧЕНИКА ТА ЦІЛИТЕЛЯ ПАНТЕЛЕЙМОНА.
Великомученик та цілитель Пантелимон народився в місті Нікомидії в сім’ї язичника Євсторгія. Батько віддав Пантелеймона в початкову школу,після якої він почав вивчати лікарську справу у відомого на той час в Нікомидії лікаря. Пантелеймон став відомим лікарем і його запросив до свого двору імператор Максиміан.
В той час в Нікомидії тайно проживали священномученики пресвітери Єрмолай та інші, які переховувалися після спалення християн у Нікомидійській церкві в 303 році. Святий Єрмолай неодноразово бачив Пантелеймона і він заговорив з ним про християнство.
Одного разу, на вулиці, Пантелеймон побачив мертву дитину,укушену єхидною. Він взмолився Господу Ісусу Христу про воскресіння померлої дитини,та умертвіння звіра. Він твердо вирішив,що при виконанні його молитви, він прийме Хрещення і буде послідовником Христа. Дитина ожила.
Після цього, святий Єрмолай охрестив юнака.
Своє життя святий Пантелеймон присвятив лікуванню страждаючих , хворих та убогих жебраків. Він безкоштовно лікував всіх,хто звертався до нього, зцілюя їх Іменем Ісуса Христа.
На Пантелеймона донесли,що він лікує християнських в’язнів. Імператор Максиміан вмовляв спростувати донос і принести жертву ідолам. Пантелеймон відмовився.
Його підвергли жорстоким мукам. Його рвали залізними кігтями, розтягували на колесі, кидали в кипляче олово, топили в морі з каменем на шиї. Але після кожного знущання, великомученик залишався неушкодженим.
Максиміан повелів відсікти Пантелеймону голову. Його прив’язали до масличного дерева, і почавши молитись він почув Голос, призиваючий страстотерпця до Царства Небесного. Йому відсікли голову і з його ран потекло молоко,а масличне дерево вкрилося плодами.
До Великомученика Пантелеймона всі страждаючі звертаються за зціленням тілесних та душевних ран.
В нашому храмі була звершена Божественна Літургія. Богослужіння очолив настоятель храму протоієрей Сергій Вейго.
За Літургією були піднесені молитви про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомогають нужденним.
Віряни молились за укріплення всіх у вірі.
Після літургії отець настоятель промовив проповідь на тему свята.
По закінченню, була відслужена заупокійна Літія.

Проповіді

Події