ЗЦІЛЕННЯ СЛІПОГО.

9 червня. Неділя.
6-та неділя після Пасхи.
Ми чули в сьогоднішньому Євангеліє уривок про зцілення Господом сліпого від народження. Побачивши його, апостоли питають Вчителя: “в чому причина його страждань?”. Апостоли хочуть зрозуміть – хто згрішив? Він чи батьки його? Це питання турбувало не тільки іудеїв того періоду, а і людей нашого сьогодення.
Господь не дає апостолам якоїсь розвернутої філософської відповіді. Він проявляє їм свою Славу – творить з земного праху сліпому від народження нові очі.
Щоб отримати відповідь на свої питання “за що?”, Господь дає дуже конкретну відповідь. Він Сам приходить в цей світ, підкорюється всім його законам, відчуває на Собі всю людську злобу та ненависть, та Сам цілком чистий та невинний, страждає і вмирає на хресті. Щоб воскреснуть і дати нам сили та можливості виправити те зло, в яке ми самі себе занурюємо. Його Пасха і є досконалою відповідю на всі наші питання.
В нашому храмі була звершена Божественна Літургія. Богослужіння очолив настоятель храму протоієрей Сергій Вейго у співслужінні клірика храму протоієрея Петра Тертуса.
За Літургією були піднесені молитви про мир на українській землі; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки.
Перед Літургією був відслужений Акафіст Ієрусалимської Ікони Божої Матері.
На передодні ввечері настоятель храму очолив Всенічне бдіння.
Після літургії отець настоятель промовив проповідь на тему Євангеліє.
По закінченню, була відслужена заупокійна Літія.

Проповіді

Події