ВЕЛИКОМУЧЕНИКА ДИМИТРІЯ СОЛУНСЬКОГО.

8 листопада. Середа.
ВЕЛИКОМУЧЕНИКА ДИМИТРІЯ СОЛУНСЬКОГО.
Святий Димитрій народився в сім’ї римського проконсула міста Салоніки. В цей час Римською імперією правили ідолопоклонники, які влаштовували гоніння на християн. Але батьки святого були тайні християни і вони хрестили свого сина.
Після смерті батька, Димитрій був призначений на його посаду і імператор Максиміан приказав знищити всіх християн на підлеглій території. Замість цього Димитрій відкрито став проповідувати Христа, та викорінювати ідолопоклонство.
Максиміан ув’язнив Димитрія. У в’язниці Димитрія закололи списами, та його тіло викинули на з’їдення звірям. Солунські християни знайшли тіло і таємно захоронили великомученика.
При правлінні рівноапостольного Констянтина над могилою святого Димитрія збудували церкву. При перебудові храму через 100 років були знайдені святі мощі великомученика.
В нашому храмі була звершена Божественна Літургія. Богослужіння очолив настоятель храму протоієрей Сергій Вейго.
За Літургією були піднесені молитви про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомогають нужденним.
Віряни молились за укріплення всіх у вірі.
Після літургії отець настоятель промовив проповідь на тему свята.
По закінченню, була відслужена заупокійна Літія.

Проповіді

Події