ПРО САМАРЯНКУ.

2 червня. Неділя.
5-та неділя після Пасхи.
П’ята неділя після Пасхи присвячена уривку з Євангелія про зустріч Господа з самаритянкою, яку Господь зустрів біля колодязя Іоакова поряд із самарійським містом Сіхарь. Її звали Фотіна. Це перша проповідь у Євангелії, звернута не до іудеїв.
Самарянка прийшла до колодязя з глечиком, щоб набрати води. Господь там відпочивав від подорожі. Він попросив Фотіну набрати води для нього. В бесіді з Господом, вона каже Йому: знаю Господи, що прийде Месія, тобто Христос, коли Він прийде розповість нам все. Господь відповідає прямо – це Я, котрий говорю з тобою. Вона біжить до міста і розповідає про прозорливого Мандрівника, який заговорив з нею. І тоді всі містяни прийшли до колодязя. По проханню жителів міста, Господь залишається у них на два дні і проповідує їм. Багато з них увіровали в Господа. І Фотіна одна з них.
“Прийдіть та зачепніть води безсмертя”. Тому ми припадаєм до Тебе з вірою і просимо: “Даруй нам милості Твої, бо Ти – джерело нашого життя”.
В нашому храмі була звершена Божественна Літургія. Богослужіння очолив настоятель храму протоієрей Сергій Вейго у співслужінні клірика храму протоієрея Петра Тертуса.
За Літургією були піднесені молитви про мир на українській землі; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки.
Перед Літургією був відслужений Акафіст Ієрусалимської Ікони Божої Матері.
На передодні ввечері настоятель храму очолив Всенічне бдіння.
Після літургії отець настоятель промовив проповідь на тему Євангеліє.
По закінченню, була відслужена заупокійна Літія.

Проповіді

Події