Свято Звіринецької ікони Пресвятої Богородиці

26 жовтня 2016 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія та на запрошення намісника Архангело-Михайлівського Звіринецького монастиря, вікарія Київської Митрополії, єпископа Іванківського Касіана настоятель храму Єрусалимської ікони Божої Матері протоієрей Димитрій Гарчук прийняв участь у святковому богослужінні з нагоди пам’яті образу Пресвятої Богородиці Звіринецької.

Божественну Літургію очолив єпископ Касіан у співслужінні братії обителі та гостей в священному сані.

Архієрей підніс сугубі молитви про мир в нашій країні.

Після богослужіння владика привітав отця Димитрія з 30-річчям, подарувавши священику бронзовий требний хрест на згадку про молитву в обителі.

Довідка.

Образ був знайдений у 1913 р., в період розкопок печерного комплексу (1911-1914), в келії, де подвизався, а згодом був похований звіринецький ігумен прп. Климент († біля 1092). Від ікони були зафіксовані чудеса, і це стало причиною для настоятеля Звіринецького скита ігумена Валентина (Коротенко) та попечителя надпечерних храмів й хранителя печер кн. В.Д. Жевахова ходатайствовати перед Святійшим Синодом про прославлення ікони.

21 квітня 1915 р. Святійший Синод указом (№ 3136) за підписом 10 архієрїв постановив іменувати образ іконою Божої Матері «Звіринецькою».

Після відкриття печер, ікона, очевидно, знаходилась в тимчасовій споруді при печерах, де жив і звершував треби ігумен Валентин. З відродженням скита при Звіринецьких печерах Звіринецька ікона була поміщена в збудовану в 1913 р. церкву Різдва Пресвятої Богородиці над царскими вратами, куди до неї стікались численні паломники.

В 1934 р., після розорення скита і знищення храму, Звіринецька ікона зникла.

ВІДТВОРЕННЯ ОБРАЗУ

У 1990 р. закинуті печери перейшли в відання відділу з вивчення й  охорони підземних об’єктів міста «Київ підземний» Музею історії Києва. Дослідження, проведені в печерах співробітниками відділу за участі братії Іонинського Свято-Троїцького монастиря, підготували їх до відкриття в 1997 р. (освячений престол у вівтарі).

В 2000 р. були проведені роботи з відтворення Звіринецької ікони (художник – А. Вовченко). Їх початок покладено обрітенням 26 жовтня 1999 р. утраченого в 30-х рр. XX ст. окладу ікони, пожертвуваного кн. Жеваховим. Дата його обрітення була затверджена указом (№ 795 від 22 листопада 2000 р.) Священного Синоду УПЦ як день святкування Звіринецькрї ікони.

 • n01
  n02
  n03
 • n04
  n05
  n07
 • n08
  n09

Проповіді

Події