Завершено спільну благодійну акцію «Тепло Сонця Правди» двох столичних парафій та благодійного фонду

24 червня на запрошення адміністрації лікарні «ОХМАТДИТ»  у відділенні інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей відбувалась офіційна зустріч за участі  заступника генерального директора НДСЛ «ОХМАТДИТ»  з лікувальної роботи Іванової Тетяни Павлівни, завідуючої відділенням інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей  Орлової Тетяни Олександрівни, директора Благодійного Фонду імені святителя Луки (Войно-Ясенецького) Гращенкової Наталії Іванівни та настоятелів храмів Почаївської та Єрусалимської ікон Пресвятої Богородиці в м. Києві протоієреїв Олексія Артюха та Димитрія Гарчука.

На зустрічі також були присутні лікарі відділення.

Приводом для заходу стало завершення спільної благодійної акції згаданих парафій та благодійного фонду «Тепло Сонця Правди», яка проходила з  благословення Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

Адміністрацією лікарні виражена подяка організаторам акції. Священнослужителі, в свою чергу, запевнили лікарів, що подібні соціальні проекти матимуть і надалі регулярний характер.

Українська Православна Церква,виконуючи свою соціальну місію, не оминає увагою та материнською турботою недоношених маляток та дбає про збереження їх безцінних життів, адже дітки — Божий дар. В період проведення акції, спрямованої на допомогу лікарні, на парафіях зібрано 25 309 гривень.

Працівники благодійного фонду СВЯТИТЕЛЯ ЛУКИ (ВОЙНО-ЯСЕНЕЦЬКОГО) передадуть зібрані парафіями УПЦ кошти на оплату медичного обладнання для відділення. А саме — буде проведено перший платіж за апарат для параінфрачервоної спектроскопії (NIRS) вартістю 24 000 євро, наданий у користування відділенню лікарні під виплату.

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ.

Критичні пацієнти та діти з асоційованою перинатальною патологією, які знаходяться в нестабільному стані, потребують проведення комплексного моніторингу церебральних функцій. Стандартом  надання медичної допомоги в закладах третього рівня є комплекс функціональних неінвазивнихдосліджень, до яких відносяться амплітудно-інтегрована електроенцефалографія (аЕЕГ), стандартна електроенцефалографія (сЕЕГ), параінфрачервона церебральна оксиметрія (ПІЦС), полісомнографія (ПСГ).

Електрофізіологічні дослідження надають максимальну інформацію лікарю для своєчасної діагностикипорушень функцій головного мозку та проведення більш досконалоїтерапії новонародженої дитини.

У відділенні інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей Національної Дитячої Спеціалізованої Лікарні «ОХМАТДИТ» впроваджується нова технологія – параінфрачервона спектроскопія.

Параінфрачервона спектроскопія (NIRS) – неінвазивний  метод визначення церебральної оксигенації. Суть методу полягає  у визначенні ступеня абсорбції світла  в діапазоні  700-1000 нм, що проходить крізь біологічні об’єкти.В межах цього діапазону єдиними біологічними субстанціями, що мають кисневозалежні спектри поглинання, є гемоглобін (окси- та дезоксигемоглобін) та цитохромоксидаза.

Таким чином, звичайна пульсоксиметрія не завжди відображає оксигенацію та перфузію головного мозку. Церебральна оксиметрія повинна бути складовою нейромоніторингу для комплексної оцінки функції головного мозку.

За матеріалами сайту НДСЛ «ОХМАТДИТ»

http://www.ohmatdet-neonatology.org.ua/2016-02-08-20-54-48

Проповіді

Події